Get Adobe Flash player
Oglądasz wersję strony dla przeglądarek nie obsługujących technologii Flash.
HermesOferta » Podłogi Bambusowe


Podłogi panelowe wykonane z bambusa cieszą sią coraz wiekszą popularnoscią w krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Ich estetyka, trwalość i para-metry techniczne sprawiaja, że podłogi bambusowe coraz częściej zastepują podobne produkty wykonane z innych gatunków twardego drewna.

Zastępowanie drewnianych podłóg panelowych podłogami bambusowymi ma także swoje ekologiczne uzasadnienie. Bambus jest najszybciej wyrastającą rośliną na kuli ziemskiej.Pędy niektórych gatunków bambusa rosną z szybkością ponad 100 cm dziennie! Dzięki temu nawet intensywna eksploatacja lasów bambusowych nie grozi wyginięciem gatunku. Na miejscu wyciętych pędów bardzo szybko wyrastają nowe. Aby dąb, buk, jesion czy inne gatunki drzew używanych do produkcji podłóg mogły osiągnąć rozmiary umożliwiające ich przemysłowe wykorzystanie musi minąć wiele lat.

Do podstawowych walorów użytkowych podłóg bambusowych należy zaliczyć:

  • niezwykłą twardość i trwałość
  • wysoką odporność na ścieranie, wilgoć i działanie promieni słonecznych
  • łatwość montażu
  • łatwość utrzymania w czystości
  • estetyczny wygląd - unikalny rysunek drewna
  • możliwość zastosoania w różnych pomieszczeniach
  • przystępna cena

Podłoga wykonana z bambusa odznacza się unikalnym rysunkiem warstwy użytkowej. Technologia wytwarzania pozwala na zachowanie wzoru charakterystycznych dla bambusa sęków, tak zwanych kolanek. Drewno bambusowe trudno jest pomylić z jakim-kolwiek innym gatunkiem. Podłoga jest bardzo estetyczna, delikatna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości. Wszelkie zabrudzenia bardzo łatwo usunąć za pomocą odkurzacza lub miotły, mopa, czy wilgotnej ściereczki.

Podłogi bambusowe dostępne są w kolorze naturalnego bambusa oraz w kilku odcieniach brązu. Zróżnicowanie odcieni uzyskuje się poprzez poddanie drewna specjalnemu procesowi przyciemniania, przy czym zastosowana technologia zapewnia trwałość koloru w całej masie. Niezależnie od koloru i odcienia, podłoga zachowuje swój charakterystyczny rysunek nadający jej tak piękny wygląd.

Ze względu na swoje wyjątkowe cechy panelowe podłogi bambusowe mogą być stosowane w różnego rodzaju pomieszczeniach: lokalach mieszkalnych, sklepach, hotelach, restauracjach i biurach.Galeria

więcej

Oferta

więcejWebdesign , Hosting , Fotografia cyfrowa
wersja flash: zoltan.art.pl